AnasayfaUrünlerHakk1m1zdaS1k Sorulan SorularBayilikIlete_im

 

Boyutlar: 2040 x 1200 x 100 mm
Ağırlık: 42 kg
Yutucu yüzey: Bakır veya Alüminyum
Üst örtü: Solar veya Normal cam
Isı yalıtmı: Poliüretan veya Camyünü
Su yalıtımı: EPDM
Kasa: Alüminyum
Rutubet kontrol sistemi: Var
Bağlantı: ¾ "..

 

BÜYÜK KOLEKTÖR

Solareks 233 serisi kolektörlerin yüzey alanı 2,3 m2' dir. Alışagelmiş kolektörlere oranla % 22 daha büyüktür.

BEDAVA ENERJİ

Fiyatları sürekli artan katı, sıvı, gaz yakıt ve elektrik karşısında güneş enerjisi tamamen bedavadır. Solareks 233 serisi kolektörler ile sıcak suyunuzu güneşten sağlayabilirsiniz.

GENİŞ KULLANIM ALANI

233 serisi kolektörleri büyük yüzey alanı, üstün ısı yalıtımı ve yüksek geçirgen solar camı sayesinde diğer kolektörlere göre daha verimli çalışır. Her türlü konut, otel, hastane, fabrika, atölye vb. işyerlerinde sıcak su eldesinde, havuz suyu ısıtmasında kullanılmak üzere geniş bir kullanım alanı vardır.

ESTETİK GÖRÜNÜM

Solareks 233 serisi kolektörleri her türlü yapıya estetik olarak bağlanacak şekilde tasarlanmıştır.

YENİ TASARIM YUTUCU DİZAYNI

Güneş ışınımını toplayan kanatlar su taşıyan kanalları tamamen sardığı için alışılmış sistemlere göre daha etkin bir ısı geçişi sağlanır. Yeni tasarım yutucu dizaynı sayesinde daha yüksek verim elde edilmiştir.

HIZLI SU ISITMA

Kolektör içindeki ısı taşıyıcı akışkan hacmi az tutularak ( 2.1 lt/m2 ) daha hızlı bir rejime geçiş sağlanmıştır. Böylece kısa sürede sıcak su elde edilir.

 

ÜSTÜN ISI YALITIMI

Kolektör alttan ve yanlardan ısı kaçaklarını önlemek amacıyla ısı yalıtımında üstün bir malzeme olan poliüretan ile yalıtılmıştır. Poliüretanın üstü alüminyum folyo ile kaplanarak ışınımla olan ısı kayıpları kollektöre geri döndürülerek verim artışı elde edilmiştir.

SOLAR CAM

Güneş kolektörleri için özel olarak geliştirilen solar cam; ışığı, normal camlara göre çok daha fazla geçirir. Özel yapısı sayesinde ışınım kayıpları daha azdır.

UV IŞINLARINA DAYANIKLI EPDM FİTİL ve CONTA

Kolektörü bütün hava koşullarında dış etkenlerden korumak için ültraviyole ışınlara dayanıklı EPDM fitil ve conta ile mükemmel sızdırmazlık sağlanmıştır. EPDM fitil ve contalar aynı zamanda iletimle olan ısı kaçaklarını önler.

KASA

Alüminyumdan ekstrüzyon yöntemiyle üretilen kasa, ısı kaçaklarına ve suya karşı tamamen yalıtılmıştır. Kasanın arkası gofrajlı levha ile dış ortam şartlarına karşı yalıtılmıştır. Her türlü ısıl genleşmeleri karşılayacak şekilde tasarlanan alüminyum kasa, tamamen geri dönüşümlüdür.

RUTUBET KONTROL SİSTEMİ

Kolektör kasasına yerleştirilen hava kanalları kolektör içinde oluşabilecek yoğuşmayı önler, nemi dışarı atarak kolektörü olası zararlardan korur.

ÇEŞİTLERİ

Solareks 233 Serisi kolektörlerin, Alüminyum ve Bakır olmak üzere iki çeşidi vardır.

GARANTİ

2 sene

AnasayfaUrünlerHakk1m1zdaS1k Sorulan SorularBayilikIlete_im
Solareks.Com © 2003 • Privacy Policy • Design By Yeral